
Jak umiejętnie negocjować zakup mieszkania?
Zakup mieszkania to inwestycja, która wymaga dużego nakładu pracy, wielogodzinnego analizowania wszystkich „za" i „przeciw" oraz dużej zasobności portfela. Dlatego tak ważne w tym wszystkim jest zachowanie zdrowego rozsądku i krytycznego oka. To pomoże nam uniknąć późniejszego rozczarowania. Posiadając odpowiedni plik wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje ten rynek, unikniemy wielu sprzecznych lub dziwnych sytuacji.
Negocjuj z głową i zegarkiem!
Czas na pewno w takiej sytuacji jest dobrym sprzymierzeńcem. Nie zaleca się podejmowania tak kosztownych decyzji w kilka minut, bardzo dobrze jest usiąść z kimś doświadczonym i przedyskutować wszystkie argumenty i kontrargumenty. Jednak należy przy tym pamiętać, że nie można ostatecznej decyzji przeciągać w nieskończoność. Deweloper szuka klienta, jednak nie będzie przy nim trwał bez jakichkolwiek przesłanek, że transakcja dojdzie do skutku. Najzwyczajniej w świecie po kilkukrotnym przesunięciu terminu zacznie szukać innego zainteresowanego.
Co dwie głowy to niejedna
Podobnie jak podczas przemyśleń, również na spotkanie z deweloperem warto zabrać kogoś, kto spojrzy na to wszystko z dystansem, na gorąco nam powie jakie jest jego zdanie.
Przed wykonaniem przelewu również warto poznać okolicę. Najlepiej o różnych porach dnia. To pomoże nam uniknąć niechcianych nieprzespanych nocy czy wcześnie zaczynających się poranków.
Konsultacja umowy z prawnikiem również będzie bardzo dobrym posunięciem. Pozwoli ustrzec się przed ewentualnymi stratami finansowymi. Notowanie przebiegu wizytacji w mieszkaniu, rozmów z deweloperem również pozwoli nam podjąć decyzję najkorzystniejszą dla nas, a podczas negocjacji będą bardzo dobrym pomocnikiem w szukaniu argumentów.
Negocjuj wszystko
Negocjacji podlega nie tylko cena, ale również m.in.: większa piwnica, możliwość zabudowy balkonu. To wszystko ułatwi nam mieszkanie w naszych czterech ścianach.
Jednak mimo wszystko, należy pamiętać, że obie strony muszą być zadowolone z przebiegu transakji. Bądź kulturalny! Zachowuj zdrowy rozsądek i krytyczne i świeże spojrzenie. Analizuj wszystkie „za" i „przeciw". Nie daj ponieść się emocjom, w końcu chodzi o twój nowy dom i zasobność portfela.
Bezpieczeństwo nad głową
V Praca na wysokościach to czynności wykonywane co najmniej metr nad poziomem ziemi lub podłoża, które zaliczane są do bardzo niebezpiecznych czynności, zagrażających życiu lub zdrowiu pracownika. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o to, aby prawdopodobieństwo upadku czy urazu...
Problemy rozwiązane nad ziemią
V Prace na wysokościach to wszystkie czynności wykonywane metr ponad ziemią lub powierzchnią. Jest to bardzo niebezpieczny rodzaj pracy, w którym niestety nieszczęśliwe wypadki zdarzają się często. Aby temu zapobiec należy nie tylko wyposażyć swoich pracowników w specjalistyczne...
V Pracą na wysokościach określa się każdą pracę, która wykonywana jest co najmniej metr nad poziomem ziemi, podłogi. Jest to szczególnie niebezpieczny rodzaj pracy wykonywanej przez ludzi, dlatego każdy pracownik musi uzyskać specjalny dokument pozwalający na wykonywanie takiej pracy...